Antikalar.com - Antik Müzayede, Antika Müzayede, Muzayede, Antika, Antik Muzayede, Anik Muzayede Antik Müzayede, Antika Müzayede, Muzayede, Antika, Antik Muzayede, Anik Muzayede,antika,antikacilar,muzayede

6 Mart 2015

Iletisim

E-mail

Ana SayfaAntik A.S. Müzayedeleri ve KataloglariEtkinliklerAntik A.S. Seminer ProgramiEkspertiz HizmetlerimizSanat Kültür ve Dekorasyon YayinlariMüzeler, Restoratörler, Galeriler ve AntikacilarLinklerantikalar.com Hakkinda
 

FARKSIZ TEKNİKLER, FARKLI ORYANTALİZMLER:OSMAN HAMDİ BEY VE JEAN-LÉON GÉRÔME

Ünlü Türk Oryantalist ressam Osman Hamdi Bey ve hocası Jean-Léon Gérôme’un hayatı, sanatı ve eserlerinin karşılaştırmalı incelemesini, Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Aykut Gürçağlar kaleme aldı.

Yazının devamı....

OSMANLI İMPARATORLUĞU’NUN CAM SANAYİİ YATIRIMLARI
İÇİNDEKİ PRESTİJ ÜRÜNLERİ:
BEYKOZ CAMLARI “ÇEŞMİBÜLBÜL”LER

Bu yazı dizisi Osmanlı İmparatorluğu döneminden bu yana, cam sanayiinin ve sanatının geçirdiği değişimlerin sonucunda yaratılmış bulunan “Beykoz Camları”nın çevresindeki gerçekleri çok yönlü olarak incelemek amacıyla yazılmıştır.

Yazının devamı....

Antik & Dekor Dergisinin Indeksinde Online Arama yapabilirsiniz. Belirli bir konuda yayınlanmış bütün makaleleri veya belirli bir yazarın bütün makalelerini bulmak için tıklayın

Veya ilgilendiğiniz konu ile ilgili bir sözcüğü aşağıdaki kutuya yazarak, ARA tuşuna basın.


Antik Dekor
128. sayı;ARTAM GLOBAL
ART & DESIGN
32. sayı; bayilerde

Antik Dekor Dergisi 100. Sayı; Kültür ve Sanat Ödülleri İçin Tıklayın.


MÜZAYEDEYE BÜYÜK İLGİ
2 Temmuz 2005 - Antik Palace

Fausto Zonaro

Fabiust Brest

Antik Palace'da düzenlenen müzayedeye antika meraklıları büyük ilgi gösterdiler.

Koleksiyoncular, seçkin ailelerin fertleri ve önde gelen işadamlarından oluşan bir kalabalığın sıcak bir yaz günü olmasına rağmen doldurduğu müzayede salonunda heyecan doruktaydı. Kıran kırana bir artırımın yaşandığı müzayedede eserler muhammen bedellerinin çok üstüne çıktı. Neo-klasik, rokoko ve eklektik stilde tasarlanmış Fransız mobilyaları, Osmanlı hat sanatının değerli örnekleri, padişah tuğralı gümüşler, Osmanlı pazarı için özel yapım porselenler, Oryantalist ressamlar ait tablolar ve ünlü heykeltıraşlara ait bronz heykeller yüksek değerlere ulaşan eserlerdi.

Antik A.Ş. müzayede salonunda 2 Temmuz Cumartesi günü oluşan yüksek fiyatlar Türkiye’de sanat piyasasındaki canlılığın kanıtı niteliğindeydi. Birçok eser rekor fiyatlara alıcı buldu.

En yüksek değere satılan eserler;
Fabius Brest 210,000 YTL
Fausto Zonaro 200,000 YTL
Hikmet Onat 180,000 YTL

Satış sonuçları tüm liste >>
Online katalog >>

Nadir ve Değerli Şaraplar ve içkiler
4 Haziran 2005 Antik Palace

Daha önce düzenlenen şarap müzayedesine olan yoğun ilginin ardından Antik A.Ş. yeni bir şarap müzayedesi gerçekleştiriyor.

4 Haziran Cumartesi günü Antik Palace’da gerçekleşecek müzayede birbirinden ünlü nadir şaraplar satışa sunulacak. Çoğunluğu Fransız Bordeaux bölgesi şaraplarından oluşan koleksiyondaki şaraplar bugün dünyanın en iyi, en çok aranan ve özel koleksiyonlarda yer alan Chateau Petrus, Chateau Margaux, Chateau Mouton Rothschild, Chateau Haut Brion, Chateau d’Yquem gibi markalar bulunuyor...

Online katalog>>

Detaylı bilgi için :
212 236 24 60 veya antik@antikas.com

232. Müzayede

(TMSF tarafından ihaleye çıkarılan)
Tablolar, Antikalar ve Arkeolojik Eserler
30 Nisan 2005 - Antik Palace Hünkar SalonuOnline katalog >>

230. Müzayede - 12 Şubat 2005 Antik Palace Saat 13:00
Değerli Tablolar, Hatlar ve Antikalar

5 trilyona satılan Osman Hamdi Bey’in “Kaplumbağa Terbiyecisi”nin yankıları dinmeden, 12 Şubat'ta Antik A.Ş. salonlarında büyük bir koleksiyon satışa çıkıyor.

340 adet Tablo, 60 adet hat ve fermanın yanı sıra 50’ye yakın antikanın satışa sunulacağı müzayede 12 Şubat’ta Antik A.Ş.’nin Maçka’da bulunan merkez binasında gerçekleşecek.

Yazının tamamı >>
Online katalog >>


Atatürk’ün savaş emirleri 55 Milyar lira

Türkiye ve İstanbul üzerine seyahatnamelerden oluşan muhteşem kitap koleksiyonu ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale savaşındaki yazılı saha emirleri Antik A.Ş.’de satışa sunuldu.

Kitap meraklılarının yoğun ilgi gösterdiği müzayede Türkiye’de düzenlenen en büyük kitap müzayedesi oldu.

Yazının tamamı >>
Online katalog >>


Müzelik Tablolar Rekor Fiyatlarla Satıldı

Türkiye’de 24 senedir düzenli olarak müzayedeler gerçekleştiren tek kuruluş olan Antik A.Ş. Swissotel’de gerçekleştirdiği 226. müzayedesiyle muhteşem bir etkinliğe imza attı.

Osmanlı Saray Ressamı Fausto Zonaro’nun Boğaziçi konulu tablosu 210 Milyar liraya satıldı.
Yazının tamamı>>


II. Klasik Otomobil Müzayedesi

MÜZAYEDEDE REKOR FİYATLAR
10 Türkiye Rekoru – 3 Dünya Rekoru

Antik A.Ş. Müzayede Evi – TMSF’nin satışa çıkardığı İktisat Bankası Koleksiyonundaki tablolar, sanatseverlerin gösterdiği yoğun ilgi sonucunda, rekor fiyatlara satıldılar.

Osman Hamdi’nin “Kaplumbağa terbiyecisi” rekor bir fiyata 5 trilyon liraya Suna – İnan Kıraç vakfına ait Pera Müzesi tarafından satın alındı. (Ressamın dünya müzayedelerinde satılmış en pahalı eseri)

Yazının tamamı >>
Online katalog >>


238. Müzayede
Koleksiyonluk tablolar ve değerli antikalar
4 Haziran 2006

Köklü ailelere ait özel koleksiyonların yer aldığı müzayedede 300'ü aşkın eser satışa sunuldu. Çok heyecanlı geçen müzayedede eserlerin fiyatları tavan yaptı. Tuğralı gümüşlerin, porselenlerin ve mobilyaların yoğun ilgi gördüğü müzayedede en yüksek değerlere ulaşan eserler arasında;

Hoca Ali Rıza “Peyzaj”

350,000 YTL

Hikmet Onat “Bebek’te sabah”

135,000 YTL

Sami Yetik “İstanbul’da Kış”

110,000 YTL

Nedim Günsur “Kızamık”

100,000 YTL

Sami Yetik “Orman”

90,000 YTL

İbrahim Safi “İstanbul”

70,000 YTL

Nedim Günsur “Balıkçı Evi”

85,000 YTL

Altın Varaklı Bahü

115,000 YTL


Sami Yetik
110,000 YTL'ye satıldı


Hikmet Onat
135,000 YTL'ye satıldı


Nedim Günsur
100,000 YTL'ye satıldı

Online katalog>>
237. MÜZAYEDE
Koleksiyonluk Osmanlı eserleri,
antikalar ve tablolar
2 Nisan 2006 Swissotel

Antik A.Ş.’nin Pazar günü Swissotelde düzenlediği 237. müzayedesinde satışa sunulan Osmanlı eserleri, değerli antikalar ve tablolar rekor fiyatlara alıcı buldu. 500’ü aşkın koleksiyoncu ve antika meraklısının katıldığı müzayedede 350 eser satışa sunuldu. Bugüne kadar sadece saraylarda benzerine rastlanmış Yıldız Porselen vazo 125,000 YTLye alıcı buldu.

Yazının tamamı >>

Online katalog >>


236. MÜZAYEDE
Şeker Ahmet Paşa 270,000 YTL
Süleyman Seyyid 110,000 YTL

Antik A.Ş.'nin 236. müzayedesine ilgi çok yoğundu, 500’ü aşkın antika meraklısı ve koleksiyoncunun katılımı ile gerçekleşen müzayedeyi Turgay Artam yönetti. 300 eserin satışa sunulduğu müzayedede alıcılar istediklarini alabilmek için kıran kırana bir yarış sergilediler. 4,000,000 YTL’nin üzerinde bir satışın gerçekleştiği 27 Kasım günü rekor fiyatlara ulaşıldı.

Yazının tamamı >>

235. MÜZAYEDE
Antik A.Ş.’nin haftasonu düzenlediği müzayedeye sanatseverlerin yoğun ilgi göstermesi sonucunda çağdaş ressamların fiyatları yukarı fırladı.

Cihat Burak

Ali Çelebi

İstanbul’un köklü bir ailesine ait özel koleksiyonun da satışa sunulduğu müzayedede yaklaşık 200 adet tablo yeni sahipleriyle buluştu.

Geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz ressam Nuri İyem’in tabloları 24,000 YTL, 22,500 YTL gibi fiyatlara satılarak tavan yaptı, Ali Çelebi”nın “uçurtma” başlıklı tablosu 95,000 YTL’ye satılarak ressamın bugüne kadar satılmış en pahalı eseri olarak rekor kırdı. Yine Ali Çelebi’nin “Hasat” tablosu 66,000 YTL’ ye, Ferruh Başağa’nın “Toplum ve İşbirliği” tablosu 50,000 YTL, Burhan Doğançay’ın “Kurdeleler” tablosu 44,000 YTL, Nedim Günsur 35,000 YTL, Cihat Burak 23,000 YTL, Burhan Uygur 23,000 YTL

Satış sonuçları tüm liste >>
Online katalog >>

Antik A.Ş. yönetim kurulu başkanı Turgay Artam, çağdaş tablo müzayedelerinin yeni koleksiyoncuların oluşumunda çok önemli bir rol oynadığını, herkes için bir fırsat niteliği taşıdığını belirtiyor. Müzayede öncesinde karşılaştıkları yoğun ilginin Türk sanat piyasası için çok olumlu olduğunu söyleyen Artam, müzayedelerin tablolar için bir nevi borsa niteliği taşıdığını ve eser fiyatlarının alıcılar tarafından şeffaf bir satış ortamında gelen arza göre oluştuğunu belirtti.


Bronz, pirinç, kristal, mermer veya mineden imal edilmiş bir şampanya kovası, bir mumluk, bir centerpiece, antik görünümlü şamdanlar, seçmekte zorlanacağınız şık vazolar, egzotik çiçeklerle bezenmiş bir jardiniere

dekorasyon tutkunlarını heyecanlandıracak güzellikte onlarca eşsiz obje artık sadece Antik Palace’da ve www.antikalar.com’da.

Ayrıntılı bilgi ve objeleri izlemek için tıklayın


ANTİK A.Ş.’DEN EŞSİZ
ÇAĞDAŞ YAPITLAR MÜZAYEDESİ

İstanbul- Dünya sanat piyasalarında çağdaş sanat eserlerine karşı oluşan yoğun ilgiye paralel olarak Türkiye’de çağdaş sanata karşı büyük bir ilgi ve yönelim oluştu. Londra, Paris, New York gibi önemli sanat merkezlerinin isimlerinin yanına İstanbul da katıldı.

Geçen sezon, rekorlarla dolu başarılı müzayedelere imza atan Antik A.Ş., 7 Kasım 2010 tarihinde swissotel’de gerçekleştireceği “Çağdaş Sanat Eserleri Müzayedesi” ile bu başarı çıtasını daha da yükseklere çıkarmayı hedefliyor.Müzayedede Mehmet Güleryüz’ün simge eserlerinden “The Fall” (250x180 cm.), Alaettin Aksoy’un sanat kariyerinin en önemli yapıtlarından “Mutluluk” (162x130 cm.), Soyut Türk resminin değerli isimlerinden Selim Turan’ın Paris döneminde yaptığı bir başyapıt (186x110 cm.), Ömer Uluç’un “Pembeli Kadın / Yaldızlı Adam / İki Kuş” isimli çalışması (150x150 cm.) ve farklı dönemlere ait eserleri, Mübin Orhon’un Paris dönemi çalışmalarından oluşan çok özel bir koleksiyon, Hakkı Anlı’nın ilk kez müzayedeye çıkan soyut ve şgüratif çalışmaları (90x130 cm.), Erol Akyavaş’ın “Kutsal” isimli eseri (150x50 cm.), Adnan Çoker’in çok sayıda eseri, Neş’e Erdok’un çok özel yapıtlarından oluşan bir seçki ile Komet, Turan Erol, Oya Zaim Katoğlu, Ergin İnan, Canan Tolon, Haluk Akakçe gibi Türk sanatının kilometre taşı olmuş sanatçılarına ait çalışmaları sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

257. Müzayede Rekor Sonuçlar

İbrahim Çallı “Ada'da Sandal Sefası” 600,000 TL

Yaşayan en yüksek değerli Türk Ressamı Dünya Rekoru: Burhan Doğançay 375,000 TL

En Değerli Türk Porseleni Dünya Rekoru: Çift Yıldız Vazo 550,000 TL


İBRAHİM ÇALLI
(1882-1960)
“Adada Gezintiye Çıkan Kadınlar”
Tuval üzeri yağlıboya, eski Türkçe imzalı.
80x115 cm.

257. Müzayedede Türk sanat eserleri rekor fiyatlara alıcı buldular. Birçok eser için heyecenlı artırımların yaşandığı müzayedenin en yüksek rakama satılan eseri 600,000 TL'na satılan İbrahim Çallı'nın “Ada'da Sandal Sefası” adlı yağlıboya tablosu oldu. Müzayedede yer alan Çağdaş tablolara olan yüksek ilgi ise dikkat çekiciydi.

Burhan Doğançay’ın “Bullish Breakthrough” isimli eseri 375,000 TL’na satılarak yaşayan en değerli Türk sanatçısı dünya rekorunu kırdı.

Hikmet Onat’ın “Sultan Ahmet’e bakış ” 140,000 TL,
“Kuruçeşme” konulu çalışması 110,000 TL

Yıldız Vazolar 550,000 TL’ye satılarak dünyada satılan en değerli Türk Porseleni rekorunu kırdı.

BURHAN DOĞANÇAY (1929)
“Bullish Breakthrough”
Tuval üzeri akrilik, imzalı. 1974 tarihli (tuval arkası). Tuval arkasında “NYC” (Newyork) yazısı yer almakta.
153x153 cm.


Cihat Burak
(1915-1994)
75x50 cm.

Tombak Leğen İbrik 250,000 TL, Tombak Kahvedan 48,000 TL, Tombak Lokumluk 70,000 TL,
Tombak Tütünlük 50,000 TL, Tombak Sakızlık 44,000 TL

Erol Akyavaş “Soyut” konulu çalışmaları sırasıyla 170,000 TL, 100,000 TL, 50,000 TL

İbrahim Çallı “İstanbul’da bir Sokak” 120,000 YTL,

Hasan Rıza'nın Viyana Kuşatması ve Budin'in Alınması konulu eserleri 245,000 TL, 205,000 TL ve 180,000 TL

Nuri İyem “Nü” 85,000 TL

Hikmet Onat “Boğaza Bakış” 85,000 TL, Hikmet Onat “Yeniköy” 80,000 TL

Tophane Kahvedan 55,000 TL

Cihat Burak “Vazo içinde Çiçekler” 90,000 TL

Fransız Koltuk Takımı 95,000 TL

Çift Sevres Vazo 85,000 TL

Abdurrahman Öztoprak “Soyut” 50,000 TL

Celi Sülüs Levha 72,000 TL

George Henry Andrews imzalı suluboya çalışma 70,000 TL

Hilye-I Şerifler, Tuğralı Gümüşler, Mücevherler ve daha birçok çağdaş Türk sanatçılarının tabloları ilgi görerek yüksek rakamlara satılan eserler arasında yer aldılar


ÇİFT YILDIZ PORSELEN VAZO
Yıldız porselen sene 1310 ve 1311 imalat damgalı. (1904-1905). Osmanlı Art- Nouveau’sı stilinde tasarlanmış. Düz dipli ve yassı şişkin gövdeli. Silindirik uzun boyunlu. Her ikisi de eski Türkçe “Halid” (Halid Naci) imzalı.

Açık ve koyu mavi renk kontrastlı. Ön ve arka yüzeyleri resim çalışmalı. Birinin ön yüzünde Av köpekleri, arka yüzünde kış manzarası, diğerinin ön yüzünde doğa içinde kadın, arka yüzünde ise koyun sürüsü tasvir edilmiş. Kaideden boyun bölümüne doğru uzanan tutamakları altınyaldız patinalı. Altınyaldız sıvamalı, serbest nitelikte stilize bitkisel motifler ile zenginleştirilmiş. Boyun bölümü, altınyaldızlı stilize bitkisel motifler ve madalyonlar ile dekorlu. Anıtsal boyutları ve muhteşem dekorasyonları ile müzelik eserler. (Haliyle). Kaide çapları 28 cm olan, bilinen diğer iki adet benzer formlu vazo Dolmabahçe Sarayı Medhal Salonu’nda yer almaktadır. Yükseklik: 84 cm, gövde genişliği: 48 cm.


256. Müzayedeye büyük ilgi...

Halil Paşa
İstanbul - Türk Evleri ve Sokak
61.00 x 80.00 cm.
Tual üzerine yağlıboya

12 Nisan 2009 Pazar günü önemli koleksiyoner ve sanatseverlerden oluşan yaklaşık 500 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen 256. müzayedede Klasik ve Çağdaş Türk resminin önemli temsilcilerinin eserleri ile değerli antikalardan oluşan seçki kıyasıya bir çekişme sonucunda beklenenin de üzerinde fiyatlara satılarak yeni sahipleriyle buluştu.

Müzayede satışa sunulan eserlerden bazılarının başlangıç ve satış fiyatları şöyle oluştu.
LOT 150 HALİL PAŞA
“İstanbul-Türk Evleri ve Sokak”
Müzayede başlangıç fiyatı: 180.000 TL.
Müzayede satış fiyatı: 460.000 TL.
(Sanatçının dünya piyasalarında satılan en yüksek fiyatlı eseri)

LOT 69/A ŞEFİK BURSALI
“Konya Karatay Medresesi”
Müzayede başlangıç fiyatı: 50.000 TL.
Müzayede satış fiyatı: 220.000 TL.
(Sanatçının dünya piyasalarında satılan en yüksek fiyatlı eseri)

LOT 160 MAHMUD CUDA
Natürmort
Müzayede başlangıç fiyatı: 95.000 TL.
Müzayede satış fiyatı: 200.000 TL.
(Sanatçının dünya piyasalarında satılan en yüksek fiyatlı eseri)

LOT 134 FAHR EL NISSA ZEID
“Tarabya Plajı”
Müzayede başlangıç fiyatı: 125.000 TL.
Müzayede satış fiyatı: 200.000 TL.

LOT 145 ÖMER ULUÇ
“Elma-Armut”
Müzayede başlangıç fiyatı: 80.000 TL.
Müzayede satış fiyatı: 140.000 TL.
(Sanatçının dünya piyasalarında satılan en yüksek fiyatlı eseri)

LOT 172 HİLYE-İ ŞERİFE
Ketebe: Mehmed Şevki
Müzayede başlangıç fiyatı: 50.000 TL.
Müzayede satış fiyatı: 130.000 TL.
(Hattat’ın dünya piyasalarında satılan en yüksek fiyatlı eseri)

Müzayede heyecanı devam ediyor...
Baş yapıt tablolar ve müzelik eserler
Antik A.Ş.’nin 256. müzayedesinde

Antik A.Ş.’nin, 12 Nisan 2009 Pazar günü, swissotel’de gerçekleştireceği 256. müzayedesinde koleksiyoner ve sanatseverleri heyecanlandıracak birbirinden değerli Türk Resim sanatına yön vermiş önemli isimlere ait başyapıt tablolar, Osmanlı eserleri, nadir bulunur antika ve fermanlar satışa sunuluyor.

253. Müzayedede Dünya Rekorları

Şeker Ahmet Paşa “Narlar ve Ayvalar”

Antik A.Ş. müzayede evinin geçtiğimiz Pazar günü swissotel'de düzenlediği 253. Müzayedesine koleksiyoncular büyük ilgi gösterdiler. Dünya satış rekorlarının kırıldığı müzayedede en yüksek değere ulaşan eser Seker Ahmet Paşa'nın “Narlar ve Ayvalar” konulu çalışması oldu.

Bir Başyapıt "Narlar ve Ayvalar" 1,300,000

"Osman Hamdi'nin hocası Jean Leon Gerome'un “Ustadım” (Mon Maitre) olarak hitap ettiği, Fransa devlet nişanı “Legiond'Honneur” ve Roma ödülleri ile onurlandırılan Şeker Ahmet Paşa aynı zamanda Louvre müzesine hayatta iken eseri kabul edilen ilk Türk Ressamıdır. İşte bu büyük ustanın "Narlar ve Ayvlar" konulu başyapıtı Antik A.Ş. müzayedesinde 1,300,000 YTL fiyata satılarak Türk resim tarihinin gözdeleri arasındaki yerini almıştır."

Tanınmış işadamları ve koleksiyonculardan oluşan 500'ü aşkın kişinin katılımı ile gerçekleşen müzayedede 300 eser satışa sunuldu. Tabloların satışlarında heyecanlı dakikalar yaşayan sanatseverler istedikleri eserlere sahip olabilmek için kıran kırana bir mücadele sergilediler. Şeker Ahmet Paşa, İbrahim Çallı, Hoca Ali Rıza, Feyhaman Duran, Sami Yetik, Halil Paşa, Mahmut Cuda gibi önemli Türk ressamlarının dünya satış rekorları kırması dikkat çekti. Müzayedede ayrıca 1958 Rolls Royce model Klasik otomobil 140,000, Edirne Sedir 220,000 YTL, Tombak Tepsi 270,000 YTL gibi fiyatlara ulaşarak rekorlar kırdı. Atatürk'ün kapak olduğu Time dergisi de Atatürk hayranlarının kıyasıya mücadelesi ile 16,000 YTL ye satılarak bugüne kadar satılan en değerli Time Dergisi oldu. Müzayedeyi düzenleyen Antik A.Ş. yönetim kurulu başkanı Turgay Artam yeni alıcıların piyasaya girmesi sonucunda oluşan rekor fiyatların Türk sanat piyasası için mutluluk verici olduğunu belirtti.

Müzayedede en yüksek değere satılan
10 eser;


205 ŞEKER AHMET PAŞA "Narlar ve Ayvalar"
1.300.000 YTL

Ressamıin dünya piyasalarında satılan en degerlı eseri rekoru Dünyada satılan en değerlı 3. Türk resmi

66 İBRAHİM ÇALLI "Üsküdar"
600.000 YTL

Ressamın dünya piyasalarında satılan en değerli eseri rekoru

215 FRANÇOIS PRIEUR BARDIN "İstanbul”
600,000 YTL

Ressamın dünya piyasalarında satılan en değerli eseri rekoru

180 HOCA ALI RIZA "Göl Kenari"
500.000 YTL

Ressamın dünya piyasalarında satılan en değerlı eseri rekoru

120 FEYHAMAN DURAN “Topkapı Sarayı”
360.000 YTL

Ressamın dünya piyasalarında satılan en değerli eseri rekoru

165 TOMBAK TEPSI 18-19 YY.
270.000 YTL


126 HALIL PASA "MADAM X"
250.000 YTL


193 EDİRNEKARI SEDİR
220.000 YTL

Dünyada en yüksek değere satılan Edirne Mobilya rekoru

175 MAHMUT CUDA "Natürmort"
180.000 YTL

Ressamın dünya piyasalarında satılan en değerli eseri rekoru

124 SAMI YETIK "Kurtuluş Savaşı"
140.000 YTL


209 A 1958 ROLLS ROYCE
140.000 YTL


100 ÇİFT PORSELEN VAZO
120.000 YTL


163 EROL AKYAVAŞ "Turuncu Lam Elif"
116.000 YTL


269 23 Mart 1923 Atatürk Kapaklı Time Dergisi Dünyada satılan en değerli Atatürk Kapaklı Time Dergisi


252. Müzayede 9 Mart 2008
Müzayedeye büyük ilgi

Antik A.Ş.'nin 252. Müzayedesine gösterilen yoğun ilgi sonucunda Türk sanat piyasası için çok olumlu sonuçlar ortaya çıktı.

Türk resim piyasasındaki hareketliliği yansıtan satış fiyatları arasında Nazmi Ziya'nin “Fatih Camii'ne bakış” konulu eseri 435,000 YTL, Halil Paşa 355,000 YTL, İbrahim Çallı 210,000 YTL, Sami Yetik 190,000 YTL, Naci Kalmukoğlu, İbrahim Safi, Hikmet Onat gibi önemli ressamların eserleri bulunuyordu.

Müzayedede ilgi görerek yükselen değerler arasında;

Yazının devamı >>


2. Klasik Otomobil Müzayedesi

Antik A.Ş.’nin ikincisini gerçekleştirdiği Klasik otomobil müzayedesine yoğun bir ilgi vardı.

Lütfi Kırdar’ı dolduran yüzlerce klasik otomobil meraklısı otomobillerin yanı sıra aksesuarları da büyük ilgi gösterdiler. 1940 Cadillac Lasalle’in 130,000 YTLye kadar yükselmesinin yanı sıra müzayedede satışı gerçekleşen yüksek değerli araçlar arasında:

1925 Ford T

80,000 YTL

1936 Dodge DU

80,000 YTL

1946 Peugeot 202

30,000 YTL

1949 FIAT

60,000 YTL

1956 Jaguar S-TYPE

75,000 YTL

1957 Mercedes Limuzin

120,000 YTL

1960 Cadillac Coupe De Villee

64,000 YTL

1966 Mustang Convertible

65,000 YTL

1969 Mercedes 280 SL

70,000 YTL

11969 Ford Mustang Mach 1

72,000 YTL

1973 Cadillac Eldoradro

74,000 YTL

1973 Chevrolet Convertible

62,500 YTL


1925 Ford T
Açılış Fiyatı 38,000 YTL
Satış Fiyatı 80,000 YTL

1936 Dodge DU
Açılış Fiyatı 38,000 YTL
Satış Fiyatı 80,000 YTL


1957 Mercedes Limuzin
Açılış Fiyatı 60,000 YTL
Satış Fİyatı 120,000 YTL

Koleksiyonluk Saatler Müzayedesi

Türkiye’de çağdaş anlamda müzayedeciliği başlatan Antik A.Ş. yine bir ilk olarak değerli saatler müzayedesine hazırlanıyor.

Siz de elinizdeki saatleri Antik A.Ş. güvencesinde müzayedelerde değerlendirmek isterseniz uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Yazının devamı>>

240. Müzayede

Müzayedelerde hareketli anlar yaşandı, 23 Eylül günü düzenlenen müzayedede 1,695,000 YTL tutarında tablo satıldı.

Müzayede sonuçları için tıklayın>>MUHTEŞEM BİR MÜZAYEDE

Nazmi Ziya'nın "Evi" 1 Milyon 50 Bin Lira Türkiye'nin lider müzayede evi Antik A.Ş. Pazar günü Shangri-La Bosphorus otel'de gerçekleştirdiği 280. Müzayedesinde özel koleksiyonlardan seçilmiş değerli tablolar ve Osmanlı eserlerinin satışını gerçekleştirdi. REKORLARLA DOLU MÜZAYEDE Müzayedenin en değerli eseri Nazmi Ziya'nın "Sanatçının Evi" konulu tablosunu 1.050.000 liraya satıldı. Rekor fiyatın ardından salonda alkışlanarak diğer sanatseverlerin övgüsünü kazandı. Çok nadir bulunan Yıldız Porselen tabak nefes kesen bir artırma sonucunda 250.000 liraya satılarak rekor kırarken, 50 bin liradan satışa sunulan Yıldız Porselen Buhurdan 380.000 liraya satıldı. Türk resminin diğer önemli isimlerinden İb-rahim Çallı,'nın "Köy" konulu eseri 380.000 TL, Sami Yetik'in peyzaj konulu çalışması 350.000 Liraya, Hikmet Onat 130.000 lira, Oryantalist ressam Flandin'in "Sürre Alayı" konulu çalışması 475.000 TL'ye satılarak rekor kırdı. Müzayedede hat sanatıda büyük ilgi gördüi Türk Hat sanatına yön vermiş Yedikuleli Seyyid Abdullah'ın elyazması 315.000 liraya satıldı. Mehmet Vasfi imzalı Hülye-i Şerife 300.000 lira, Esseyid imzalı Hilye 265.000 lira, Mehmet Hilmi imzalı Kuran-ı Kerim 250.000 liraya satıldı. Müzayedeyi yöneten Turgay Artam sanat piyasasındaki hareketliliğe dikkat çekerek yeni koleksiyoncuların gösterdiği ilginin sanat piyasası için çok olumlu olduğunu belirtti.
279. Müzayede Antik A.Ş. müzayede evi 23 Kasım 2013 Cumartesi günü hareketli bir çağdaş sanat müzayedesine ev sahipliği yaptı..

Mubin Orhon'un soyut çalışması 725,000 TL Hale Asaf'ın otoportresi 300,000 TL Koleksiyoncular modern eserler için yarıştılar. Koleksiyoncuların yoğun ilgi gösterdiği müzayedede Türkiye'nin çağdaş sanatçılara ait eserleri yeni sahipleri ile buluştu. Türk resminin önde gelen sanatçılarından Mubin Orhon imzasını taşıyan müzelik nitelikteki eseri müzayedede 575.000 liraya satıldı. Önde gelen işadamları ve koleksiyonculardan oluşan seçkin bir katılımın olduğu müzayedeyi Antik A.Ş. yönetim kurulu üyesi Olgaç Artam yönetti. Artam, müzayedeye gösterilen büyük ilginin Çağdaş Türk Sanatı için çok önemli olduğunu belirtti ve müzayedede genç kuşak koleksiyoncuların sayısındaki artışın sanat piyasası için çok olumlu olduğunu belirtti. Müzayedenin öne çıkan eserleri arasında yer alan Hale Asaf'ın tablosu 100,000 liradan satışa çıktı ve sanatçının rekorunu kırarak 300,000 tl fiyata satıldı. Sanat uzmanları tarafından Türk modern resminin dönüm noktası eserlerinden biri olarak gösterilen tablo 1928 tarihli ve tuval üzerine yağlıboya. Müzayedede ayrıca bu sene vefat eden sanatçı Burhan Doğançay'ın duvarlar konulu eseri 600,000 liraya satıldı. Nejat Melih Devrim'in soyut çalışması 350,000 TL, Erol Akyavaş'ın tuval eseri 240,000 TL fiyata satılırken güncel sanatın temsilcilerinden Canan Tolon, Kemal Önsoy, Azade Köker ve Selma Gürbüz imzalı eserlerde büyük ilgi görerek satıldılar.
ANTİK A.Ş. 25 MAYIS 2013 CUMARTESİ GÜNÜ HAREKETLİ BİR ÇAĞDAŞ SANAT MÜZAYEDESİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI.. ANTİK PALACE ARTAM GALERİ SALONUNDA GERÇEKLEŞEN MÜZAYEDE ÖNDE GELEN KOLEKSİYONERLERİN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ.

Koleksiyoncuların yoğun ilgi gösterdiği en değerli çağdaş sanatçılara ait eserler yeni sahipleri ile buluştu. Türk resminin en değerli sanatçılarından Burhan Doğançay “Black Ribbon” imzasını taşıyan müzelik eseri müzayedede 505.000 liraya satıldı. Erol Akyavaş'ın “Kutsal Gizli Şeylerin İzleri” 290,000 TL fiyata satılarak Akyavaş'ın kağıt üzerine en değerli eseri rekorunu kırdı.
"ÇAĞDAŞ TÜRK SANATINDA YENİ REKOR"

Erol Akyavaş“Kabe” konulu eser 2.3 milyon lira çekiç fiyatı 2.900.000 TL Lider müzayede şirketi Antik A.Ş. 24 Mart 2013 Pazar günü muhteşem bir müzayedeye ev sahipliği yaptı.. Bir önceki müzayedesinde Osman Hamdi Bey'in “Vazo yerleştiren kız” konulu tablosunu 3.2 milyon liraya satan Antik A.Ş. çağdaş eserler müzayedesi'nde 2.9 milyon lira satışla Çağdaş Türk sanatında da yeni rekorlara imza attı.Önde gelen işadamları, koleksiyoncular ve köklü ailelerin bireylerinden oluşan 500 kişilik bir katılımın olduğu müzayede son yılların en hareketli müzayedelerinden biri olarak kayıtlara geçti. Koleksiyoncuların yoğun ilgi gösterdiği en değerli çağdaş sanatçılara ait müzelik eserler rekor fiyatlara alıcı bulurken Türk resminin en değerli sanatçılarından Erol Akyavaş imzasını taşıyan müzelik eseri “KABE”müzayedede rekor kırarken “Green Echo” “Zaman her şeyi siler” gibi eserleri de büyük yükseliş sergiledi.
Artam AntikA.Ş. yönetim kurulu üyesi Olgaç Artam tarafından yönetilen müzayede için Artam, müzayedeye gösterilen büyük ilginin Çağdaş Türk Sanatı için çok önemli olduğunu belirtti ve koleksiyoncuların görkemli ve en değerli sanatçıların peşinde olduklarını belirtti.

BAYRAKLARIN HAVADA UÇUŞTUĞU REKORLARLA DOLU MÜZAYEDE

Türkiye'nin lider müzayede şirketi Antik A.Ş. 16 Aralık 2012 Pazar günü swissotel'de gerçekleştirdiği 275. Müzayedesinde özel koleksiyonlardan seçilmiş değerli tablolar ve antikalar satışını gerçekleştirdi. Usta sanatçıların eserlerine büyük ilgi gösteren sanatsever ve koleksiyonculardan oluşan 500 kişinin katılımı ile gerçekleşen müzayedede rekor fiyatlar oluştu. Antik A.Ş. müzayede evi çağdaş Türk Sanatında kırdığı rekorları ve liderliği klasik Türk ressamları konusunda da devam ettirirken müzayedeyi yöneten Turgay Artam sanat piyasasındaki hareketliliğe dikkat çekti ve yeni koleksiyoncuların sayısındaki artışın sanat piyasası için çok olumlu olduğunu belirtti.
“Vazo yerleştiren kız” tablosunun KDV’li toplam fiyatı 3.280.000TL ile rekor kırdığı müzayedede Türk resminin önemli isimlerinden Hasan Rıza'nın “Fatih'in İstanbul'a Girişi” tablosu 1.260.000 TL'ye satıldı. Oryantalist sanatçı Alberto Pasini “Pazar yeri” 820,000 TL fiyata satıldı.OSMAN HAMDİ BEY “Vazo Yerleştiren Kız” 3.280.000 TL
HASAN RIZA “Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'a Girişi” 1.260.000 TL.
ALPERTO PASINI “İstanbul'da Pazar Yeri” 820.000 TL
İBRAHİM ÇALLI “Natürmont”340,000 TL
HİKMET ONAT “Anadolu Hisarı Sırtlarından” 200,000 TL
HİKMET ONAT “Kanlıca Koyu” 240,000 TL
DİYARBAKIRLI TAHSİN “Deniz” 160,000 TL
El yazması Kuran-ı Kerim 190,000 TL
HALİL PAŞA Vazoda Manolyalar” 125,000 TL
SÜLEYMAN SEYYİD “Çilek Dalı” 125,000
FAUSTO ZONARO Ayaspaşa 220,000 TL

ARTAM ANTİK AŞ’NİN 274. MÜZAYEDESİNDE ÇAĞDAŞ TÜRK RESMİNİN USTA SANATÇILARINA BÜYÜK İLGİ

Türkiye'nin lider müzayede evi Antik A.Ş. 18 Kasım 2012 Pazar günü muhteşem bir müzayedeye ev sahipliği yaptı.. Çağdaş eserler Müzayedesi'nde önemli sanatçılara ait birbirinden değerli yapıtlar satışa sunuldu. Artam Antik A.Ş. yönetim kurulu üyesi Olgaç Artam tarafından yönetilen müzayede için Artam, müzayedeye gösterilen büyük ilginin Çağdaş Türk Sanatı için çok önemli olduğunu belirtti ve yeni koleksiyoncuların sayısındaki artışın sevindirici boyutta olduğunu vurguladı.

Çağdaş Türk resminin usta sanatçılarına büyük ilgi:
Lot 77- Erol Akyavaş 1.641.000 TL
Lot 160- Mübin Orhon 1.010.000 TL
Lot 104- Ferruh Başağa 757.000 TL
Lot 86- Burhan Doğançay 631.000 TL
Lot 117- Orhan Peker “Sardunyalar” 454.000 TL

KLASİK TÜRK RESMI VE OSMANLI ESERLERİNE BÜYÜK İLGİ

Türkiye'nin lider müzayede şirketi Antik A.Ş. 8 Nisan Pazar günü swissotel'de gerçekleştirdiği 272. müzayedesinde özel koleksiyonlardan seçilmiş değerli tablolar ve antikalar satışını gerçekleştirdi. Usta sanatçıların eserlerine sahip olmak isteyen sanatsever ve koleksiyonculardan oluşan yaklaşık 500 kişinin katılımı ile gerçekleşen müzayedede rekor fiyatlar oluştu.

Müzayedenin en değerli eseri Nazmi Ziya'nın “Bülbül Deresi” 630.000 TL Sami Yetik'in müzelik çalışması “Kartopu Çiçekleri” konulu natürmort çalışması da 660.000 TL ye alıcı buldu.

ÇAĞDAŞ TÜRK SANATINDA REKOR FİYAT:
EROL AKYAVAŞ; 2.7 MİLYON LİRA

Türkiye’nin lider müzayede şirketi Antik A.Ş. 271. Müzayedesinde yine rekor satışlara imza attı. Türkiye'nin önde gelen koleksiyoncularının katılımı ile gerçekleşen müzayedede Erol Akyavaş’ın “En-el Hak” isimli başyapıt eseri rekor bir fiyata 2.7 milyon liraya satıldı.

Sanat eleştirmenlerinin Türk resminin ikon çalışması olarak değerlendirdiği şaheser hem Türkiye’de, hem Modern Batı Resmi içinde kuşkusuz en güçlü yere sahip eserlerden biri olarak gösteriliyor. 1987 yılında I. Uluslararası İstanbul Bienali’nde başyapıt olarak sergilenen eser tuval üzerine yağlıboya ve 190 x 350 cm. ebatları ile görenleri hayran bıraktıran bir başyapıt. Müzayedede ayrıca Orhan Peker’in “Ayçiçeği Tarlasında” konulu çalışması 695,000 TL’ye satılarak sanatçının en değerli eseri rekorunu kırdı. Orhan Peker’in diğer bir eseri “İstasyon Atları” 200,000 TL, “Figüratif Kompozisyon” 200,000 TL, Ferruh Başağa “Kırmızı Güvercinler 165,000 TL, Nejad Melih Devrim 215,000 TL, Burhan Doğançay “İsviçre Duvarları” 150,000 TL, Seyhun Topuz “Heykel” 140,000 TL, Ömer Uluç “Afrika Çiçeği” 130,000 TL, Fahrel Nisa Zeid 125,000 TL’ye satıldı.

Antik A.Ş. MÜZAYEDESİNDE REKOR SATIŞLAR

Hoca Ali Rıza “Sapanca’da Bahar” 1,230,000 TL (Sanatçının satış rekoru)

Antik A.Ş. Müzayedesinde rekor satışlar
Türkiye’nin lider müzayede evi Antik. A.Ş. 15 Mayıs Pazar günü swisotel The Bosphorus’da gerçekleştirdiği 267.ve 268. müzayedelerinde özel koleksiyonlardan seçilmiş değerli tablolar ve antikaların satışını gerçekleştirdi. Çok sayıda Sanatsever ve koleksiyonerin katılımı ile gerçekleştirilen müzayedeyi Antik A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı Turgay Artam ve Olgaç Artam sundu.
Müzayedenin en değerli eseri 975,000 TL çekiç fiyata KDV dahil toplam satış tutarı 1,230,000 TL’ye satılan Hoca Ali Rıza’nın “Sapanca’da Bahar” olurken Halil Paşa’nın “Ortaköy sırtları” konulu eseri 800,000 TL’ye (KDV dahil toplam fatıra tutarı 1,010,000 TL) alıcı buldu, Şeker Ahmet Paşa “Karpuzlu natürmort” 750,000 TL (945,000 TL) Neşet Günal 500,000 TL (toplam 630,000 TL), Ernst Koerner 250,000 TL (315,000 TL), Mubin Orhon 160,000 TL (toplam 201,600), Mehmet Güleryüz 145,000 TL (182,700), Neşe Erdok 135,000 TL (170,000 TL), 1568 tarihli Kuran-ı Kerim 300,000 TL (378,000 TL), I. Abdulhamid Ferman 200,000 TL (252,000 TL) gibi fiyatların oluştuğu müzayedede Diyarbakırlı Tahsin, Naci kalmukoğlu, Hikmet Onat, Hilye-i Şerifeler ve daha bir çok eserin yeni alıcıları ile buluştuğu müzayedede İmari koleksiyonu, Fransız mobilyaları ve tuğralı gümüşlerde ilgi gören eserler arasındaydı.

ANTİK A.Ş.’DEN İLKBAHAR MÜZAYEDESİ:
DEĞERLİ TABLOLAR VE ANTİKALAR

Şeker Ahmet Paşa’nın “Natürmort” çalışması ilk kez satışa sunuluyor

Antik A.Ş.’nin 15 Mayıs Pazar günü swissotel’de gerçekleştireceği 267. müzayedesinde İstanbul’un köklü ailelerinden bir araya getirilen değerli Türk ressamlarına ait başyapıt eserler, önemli hilye-i şerifler ve antikalar satışa sunuluyor.Türk resminin en değerli natürmort sanatçısı olan ve Türk resim sanatı tarihinde, ismi Süleyman Seyit Bey, Osman Hamdi Bey gibi değerli sanatçılarla birlikte anılan Şeker Ahmet Paşa’nın “Natürmort” çalışması ilk kez satışa sunuluyor. Boğaziçi ressamı Hikmet Onat’ın retrospektif nitelikte eserlerinden oluşan bir seçki, Türk Manzara resminde ekol oluşturan Hoca Ali Rıza’ya ait “Sapanca’da Bahar” konulu müzelik bir başyapıt ile figür ustası Neşet Günal’ın “Sorun-Sorum” serisinden başyapıt çalışması bu müzayedede satışa sunulacak değerli eserlerden. Hat sanatımızın önde gelen isimlerinden Kazasker Mustafa İzzet, Aziz Rufai ve Hulusi Efendi gibi değerli hattatlarımızın Hilye-i Şerife ve levhaları da bu müzayedede satışa sunulan hat eserleri.
267. müzayedede İstanbul’un köklü ailelerinden birine ait olan çok nadir bir “İmari” ve “Bleu-Blanc” porselen koleksiyonu da ilk kez müzayedede yer alıyor. Yaklaşık 100 adet porselenden oluşan bu özel seçki, Türkiye’de satışa sunulacak en değerli Uzakdoğu porselenleri niteliğinde. Tuğralı gümüşler, Osmanlı sarayı için özel yapım çok nadir enfiye kutuları ile Beykoz eserler, Fransız mobilyalar da 15 Mayıs 2011 tarihinde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.
Turgay Artam-Olgaç Artam tarafından yönetilecek olan 267. müzayededeki eserler 9 Mayıs tarihinden itibaren Antik Palace’da görülebilir. Süleyman Seba Cad. Talimyeri sok. No:2 Maçka adresinden katalog temin edilebilir veya www.antikas.com internet sitesinden online kataloglara ulaşabilirsiniz.
Tel: (0212) 236 24 60.

“EN DEĞERLİLER MÜZAYEDESİ..”
DÜNYA REKORLARINA SAHNE OLDU.
“VAV” 1 MİLYON LİRA

Çağdaş Türk Sanatı için rekor fiyatların oluştuğu müzayede

Türkiye'nin lider müzayede şirketi Antik A.Ş. 20 Mart Pazar günü swissotel'de Çağdaş Türk Resminden çok özel eserler satışa sundu. Koleksiyoncuların yoğun ilgi gösterdiği en değerli çağdaş sanatçılara ait müzelik eserler rekor fiyatlara alıcı bulurken Erol Akyavaş'ın “VAV” konulu eseri müzayedenin en yüksek değere satılan eseri oldu. 1 Milyon TL çekiç fiyatına satılan tablo koleksiyoncusuna 1.260.000 TL'ye mal oldu. Müzayedenin en değerli ikinci eseri yakın zamanda kaybettiğimiz değerli sanatçı Ferruh Başağa'nın dev tablosu oldu. 600,000 TL çekiç fiyatına satılan eser sanatçının dünya rekoru oldu. Müzayedenin 3 en değerli eseri Burhan Doğançay'ın 1972 tarihli 42bin liraya satılan tuval çalışması oldu. Toplamda 15 milyon liraya yakın eserin el değiştirdiği müzayedede bir çok sanatçı kendi müzayede rekorunu kırdı.

Çağdaş sanat eserlerine büyük ilgi…

Usta sanatçıların eserlerine büyük ilgi gösteren sanatsever ve koleksiyonculardan oluşan 500 kişilik seçkin bir katılım ile gerçekleşen müzayede çekişmeli artışlara sahne oldu. Antik A.Ş. yönetim kurulu üyesi Olgaç Artam tarafından yönetilen müzayedeye yoğun ilgi gösteren sanatseverler arasında İstanbul'un önde gelen aileleri ve işadamları yer aldı. Artam, müzayedeye gösterilen büyük ilginin Çağdaş Türk Sanatı için çok önemli olduğunu olduğunu belirtti ve yeni koleksiyoncuların sayısındaki artışın çok sevindirici boyutta olduğunu vurguladı.

KLASİK TÜRK RESMİNE REKOR FİYATLAR..
İBRAHİM ÇALLI 1.450.000 TL
BAYRAKLARIN HAVADA UÇUŞTUĞU REKORLARLA DOLU MÜZAYEDE

Türkiye’nin lider müzayede şirketi Antik A.Ş. 27 Şubat Pazar günü swissotel’de gerçekleştirdiği 265. Müzayedesinde özel koleksiyonlardan seçilmiş değerli tablolar ve antikalar satışını gerçekleştirdi. Usta sanatçıların eserlerine sahip olmak isteyen sanatsever ve koleksiyonculardan oluşan yaklaşık 500 kişinin katılımı ile gerçekleşen müzayedede rekor fiyatlar oluştu. Müzayedenin en değerli eseri 1.150.000 TL çekiç fiyatına satılan toplamda 1.450.000 TL olan İbrahim Çallı’nın Natürmort eseri oldu.

YENİ CAMİİ 1.071.000 TL
10 milyon liranın üzerinde sanat eserinin el değiştirdiği müzayedeyi Antik A.Ş. yönetim kurulu başkanı Turgay Artam yönetti. Müzayedeye yoğun ilgi gösteren sanatseverler arasında İstanbul’un önde gelen aileleri ve işadamları yer aldı. Satışa sunduğu her eserin özelliklerini koleksiyonculara detaylı bir şekilde anlatarak alıcıların düşündüğü rakamların üzerine çıkmalarında büyük rol oynayan müzayedeci Artam, satışa gösterilen büyük ilginin sanat dünyası için çok olumlu olduğunu belirtti ve ekledi. “Bugün müzayede salonunda ulaştığımız rekor fiyatlar klasik Türk resminin ve Osmanlı eserlerinin de yükselişte olduğunu gösterdi. Hat sanatlarından klasik tablolara kadar Türk sanat eserlerine büyük bir talep olduğunu gördük. Bu müzayedemizde ilk kez alım yapan yeni koleksiyoncuların sayısında büyük artış olması da bu piyasalarının geleceği için çok sevindirici bir durum.

Müzayedede satılan en değerli eserler listesi Çekiç fiyatı Toplam fiyatı * İbrahim Çallı “Natürmort” 1.150.000 TL 1.450.000 TL (sanatçının müzayede rekoru) Hikmet Onat “Yeni Camii” 850.000 TL 1.071.000 TL (sanatçının müzayede rekoru) Süleyman Seyyit “Peyzaj “ 625.000 TL 787.500 TL Şeker Ahmet Paşa “Natürmort” 375.000 TL 472.500 TL Ali Vasfi Hilye-i Şerife 335.000 TL 422.100 TL (sanatçının müzayede rekoru) Hafız Osman Hilye-i Şerife 310.000 TL 390.600 TL (sanatçının müzayede rekoru) *KDV dahil resmi satış tutarı

Antik A.Ş. Müzayedeleri
Burhan Doğançay "Mavi Senfoni"
2,777,000 TL

Fahr El Nisa Zeid "Londra"
1,325,000 TL

Eserleri dünyanın 64 müzesinde yer alan Burhan Doğançay'ın başyapıtı “Mavi Senfoni” 2,777,000 Liraya satılarak yaşayan en değerli Türk sanatçısı dünya rekorunu kırmış oldu, Türk çağdaş sanatının en değerli ikinci tablosu ise 1,325,000 TL fiyata satılan Fahrel Nisa Zeid'in Londra konulu yağlıboya çalışması oldu.

15 Kasım Pazar günü Swissotel'de Olgaç Artam yönetiminde gerçekleşen 258. müzayedeye koleksiyoncular büyük ilgi gösterdi. Burhan Doğançay, Neşe Erdok, Mehmet Güleryüz, Bedri Baykam, Orhan Peker, Ömer Uluç, gibi sanatçıların eserleri sanatçıların müzayede rekor fiyatları oldu. Çağdaş Türk sanatı için çok önemli fiyatların oluştuğu müzayedede dikkat çeken rakamlar arasında Ömer Uluç “Odalık” isimli çalışması 536,000 TL, Adnan Çoker “Dört Işık” 176,000 TL, Burhan Doğançay “Ribbon” 252,000 TL, Burhan Doğançay “Koniler” 132,000 TL, Cihat Burak “Nü” 164,000 TL, Orhan Peker “ayçiçekleri” 233,000 TL, Avni Arbaş “Balıkçılar” 185,000 TL, Ömer Uluç “Figürler” 164,000 TL, Bedri Baykam “Elena” 107,000 TL, Mehmet Güleryüz 164,000 TL, Ne?e Erdok 113,000 TL, Abdurrahman Öztoprak 88,000 TL

Antik A.Ş. yönetim kurulu başkanı Turgay Artam, müzayedeye olan yoğun ilginin Çağdaş Türk sanatı için çok olumlu ve sevindirici boyutta olduğunu belirtti. Katılımcılar arasında genç ve yeni koleksiyoncuların olmasının sanat piyasamız için en iyi haber olduğunu vurgulayan Artam, “Sanat eserleri için ileride çok daha yüksek rakamları konuşuyor olacağız” diyerek çağdaş sanat eserlerine yatırım yapmanın önemini vurguladı.

251. Müzayede 8 Aralık 2007
TABLOLAR DÜNYA REKORU FİYATLARA SATILDI

Antik A.Ş.'de gerçekleşen müzayedede Antoine De Favray., Alberto Pasini, Fausto Zonaro, Edmund Berninger gibi uluslar arası isimler Dünya satış rekorları kırdılar. Önde gelen işadamları, koleksiyoncular ve köklü ailelerin bireylerinden oluşan 300'ü aşkın kişinin katıldığı ve 9,507,613 YTL gelir elde edilen müzayedeyi Antik A.Ş. yönetim kurulu başkanı Turgay Artam yönetti. 8 Aralık Cumartesi Antik A.Ş.'de gerçekleşen müzayedede TMSFye ait tablolar uluslararası fiyatların çok üstüne çıkarak rekor fiyatlara ulaştılar.

Lot 74 ALBERTO PASİNİ (1826-1899) 2.600,000 YTL
İtalyan sanatçının eseri 250.000 YTL muhammen bedelle satışa çıktı 2.600,000 YTL'ye Koleksiyoncu bir işadamı tarafından satın alındı. “Harem Bahçesi” (Un angolo del giardino dell'harem), tuval üzeri yağlıboya, imzalı. 1877 tarihli. 76x63.6 Ressamın dünya piyasalarında satılan en yüksek rakamlı eseri rekoru

Lot 52 ANTOINE DE FAVRAY (1706-1798) 2.000,000 YTL
“Boğaziçi ve Haliç'den Panoramik İstanbul” (Vue panoramique du Bosphore et de la Corne D'or). tuval üzeri yağlıboya, imzalı. 1770 tarihli. 95x250 cm. 400.000 YTL. muhammen bedelle satışa çıktı 2.000,000 YTL'ye Ressamın dünya piyasalarında satılan en yüksek rakamlı eseri rekoru

Lot 53 ANTOINE DE FAVRAY (1706-1798) 2.000,000 YTL
“Panoramik İstanbul Görünümü ve Tarabya Fransız Konsolosluğu” (Vue de la residence d'ete de L'ambassodeur de France a Tarabia), Tuval üzeri yağlıboya, 100x213 cm. 250.000 YTL muhammen bedelle satışa çıktı 2.000,000 YTL'ye satıldı Ressamın dünya piyasalarında satılan en yüksek rakamlı eseri rekoru

Lot 54 ANTOINE DE FAVRAY (1706-1798) 1.050,000 YTL
“Boğaziçi ve Haliç'den Panoramik İstanbul” (Vue panoramique du Bosphore et de la Corne D'or),tuval üzeri yağlıboya, 100x211 cm. 300.000 YTL muhammen bedelle satışa çıktı 1.050,000 YTL'ye satıldı

Lot 8 FAUSTO ZONARO (1854-1929)
800,000 YTL

“Dolmabahçe'de Gezinti” (Sulla riva di Dolmabahçe a Constantinopoli),imzalı. 63.5x97 cm. 250.000 YTL muhammen bedelle satışa çıktı 800,000 YTL'ye satıldı Ressamın dünya piyasalarında satılan en yüksek rakamlı eseri rekoru

Lot 73 EDMUND BERNINGER'E ait İstanbul Konulu eser 700,000 YTL
Ressamın dünya piyasalarında satılan en yüksek rakamlı eseri rekoru Detaylı bilgi ve görseller için 0212 236 24 60 – antik@antikas.com

ANTİK A.Ş. 250. Müzayede - 4 Kasım 2007
Değerli Tablolar ve Osmanlı Eserleri

Antik A.Ş.’nin 250. Müzayedesi Pazar günü Swissotel’de gerçekleşti. Birbirinden önemli eserlerin ve müzelik değerde tabloların satışa sunulduğu müzayedeye olan yoğun ilgi sonucunda rekor fiyatlar ortaya çıktı.

Türk sanat piyasasındaki yükselişi yansıtan müzayedeye işadamları, koleksiyoncular ve köklü ailelerin bireylerinden oluşan 500’ü aşkın sanatsever ve antika meraklısı katıldı. Birçok dünya satış rekorunun kırıldığı müzayedede Oryantalist ve Türk ressamlarına olan ilgi çok yüksekti. Yeni alıcıların sayısındaki artış özellikle Osmanlı gümüşleri ve 19. yy Avrupa sanatına yoğunlaştı. Özel gümüş Koleksiyonu 450,000 YTL’ye satıldı. Yıldız Porselen Vazo 56,000 YTL, Yıldız Porselen Çerçeve 50,000 YTLye satıldı. Leonardo De Mango’nun “16 x 31” ebatlarındaki çalışması 50,000 YTL’ye alcı buldu.

En yüksek değere ulaşan 20 eser
49 FAUSTO ZONARO "GALATA LİMANI"… 700.000,00
Ressamın dünya piyasalarında satılan en değerli eseri rekoru

135 NACİ KALMUKOĞLU"SÜLEYMANİYE'DEN… 650.000,00
Ressamın dünya piyasalarında satılan en değerli eseri rekoru

203 HOCA ALİ RIZA "PEYZAJ"T.Ü.Y.B.İMZALI… 230.000,00


139 İBRAHİM ÇALLI "MANOLYALAR… 200.000,00


133 TOMBAK LEĞEN İBRİK.. 185.000,00


134 NACİ KALMUKOĞLU "TÜLLER ARASINDA NÜ.. 180.000,00


167 ALİ ÇELEBİ "UÇURTMA" T.Ü.Y.B.İMZALI 180.000,00


187 HİKMET ONAT "ÜSKÜDAR"T.Ü.Y.B.İMZALI 180.000,00
Ressamın dünya piyasalarında satılan en değerli eser, rekoru

56 SAMİ YETİK "AMCA HÜSEYİN PAŞA.. 170.000,00


172 CEMAL TOLLU "HASAT"T.Ü.Y.B.İMZALI 1942.. 145.000,00
Ressamın dünya piyasalarında satılan en değerli eseri rekoru

52 NAZMİ ZİYA "PEYZAJ"MUK.Ü.Y.B.İMZALI 33X41 140.000,00


109 OSMANLI İŞLEME CUMA SELAMLIĞI... 140.000,00


189 HİKMET ONAT "YENİMAHALLE AZYEL SOKAĞI.. 140.000,00


212 ŞEFİK BURSALI "BURSA"T.Ü.Y.B…. 140.000,00
Ressamın dünya piyasalarında satılan en değerli eseri rekoru

138 SAMİ YETİK "KARTOPU" T.Ü.Y.B… 130.000,00


183 HASAN VECİH BEREKETOĞLU “Harman”.. 125.000,00


137 MAHMUT CUDA "NATÜRMORT" T.Ü.Y.B… 120.000,00


141 FİKRET MUALLA "NATÜRMORT"… 100.000,00


170 CEVAT DERELİ "BALIKÇILAR"T.Ü.Y.B.İMZALI.. 100.000,00


175 HALE ASAF "BURSA" KONTRPLAK Ü.Y.B… 100.000,00
Ressamın dünya piyasalarında satılan en değerli eseri rekoru

Satış sonuçları için tıklayın >>


248. Müzayede
2 Haziran 2007 Saat 13:00
Antik Palace Hünkar Salonu

Çağdaş ve Klasik Türk Ressamlarına ait Tablolar, Ünlü Markalara ait Mobilyalar, Dekoratif eserler ile TMSF Tarafından Satışa Çıkarılan Koleksiyonluk Altın Paralar, Mücevherler ve Hisse Senetleri


247. Müzayede
Şaheserler Müzayedesi
6 Mayıs 2007

MÜZAYEDEDE REKOR FİYATLAR

Antik A.Ş.’nin 247. müzayedesine antika meraklıları ve koleksiyoncuların gösterdiği yoğun ilgi nedeni ile rekor fiyatlara ulaşıldı. Türk sanat piyasası için muhteşem bir Pazar günü oldu.Oluşan fiyatlar sanat piyasasındaki yükselen rakamları gözler önüne serdi.

Fabius 
Brest Fabius Brest

Süleyman Seyyit

Tombak Kalkan

Fabius Brest 550,000 YTL
Köklü bir İstanbul ailesinin koleksiyonundan çıkan Fabius Brest’in (1823-1900) “Boğaziçi’nde balıkçılar” tablosu 375,000 YTL’den açıldı, çekişmeli bir artırımdan sonra 550,000 YTLye satılan tablo Türkiye’de bugüne kadar satılan en değerli oryantalist eser rekorunu kırdı. Türkiye’de ilk defa bir batılı ressam bu değerlere yükseldi.

En değerli Çağdaş Türk Ressamı 260,000 YTL Ali Çelebi (1905-1993)
Cumhuriyet dönemi ressamlarımızdan Ali Çelebi’nin “Balıkçılar” tablosu 90,000 YTL’den müzayedeye çıktı, 260,000 YTL’ye satılarak hem Ali Çelebi’nin hem de Türk Çağdaş resim sanatının en değerli eseri rekorunu kırdı.

Ali Çelebi
Ali Çelebi

Burhan Doğançay (1929) 100,000 YTL’ye satılarak ressamın dünyada satılan en yüksek değerli eseri rekorunu kırdı.

“Kediler” 115,000 YTL
15,000 YTL’den müzayedeye çıkan Cihat Burak imzalı “Kediler” konulu yağlıboya çalışma 115,000 YTLye çıkarak, bugüne kadar müzayedelerde satılan en değerli Cihat Burak rekorunu kırdı.

Malik Aksel imzalı “Sivas’da kale mahallesi” konulu çalışması 80,000 YTL ile Ressamın bugüne kadar müzayedelerde satılan en yüksek değerli eser rekorunu kırdı.

Osmanlı Tombak Kalkan 350,000 YTL
350,000 YTL ile dünyada en yüksek değere satılan Osmanlı kalkanı rekorunu kırdı. İsmi açıklanmayan bir koleksiyoncu tarafından satın alınan kalkan kayı boyu damgalı, 16.yy müzelik bir eser olarak gösteriliyor.

Türkiye’de satılan en değerli Avrupa gümüşü 140,000 YTL
Avusturya Macaristan imparatorluk damgalı gümüş takım 140,000 YTL’ye satılarak rekor kırdı. Müzayedede dikkat çeken yüksek değerler arasında Şeker Ahmet Paşa 270,000 YTL, Süleyman Seyyid “üzümlü natürmort” 180,000 YTL, Neşet Günal “Kız Çocukları”115,000 YTL, İbrahim Çallı “Üsküdar” 150,000 YTL, Diyarbakırlı Tahsin “Yolcu Gemisi” 110,000 YTL, Sami Yetik “Zekeriyeköy” 92,000 YTL, Halil Paşa 80,000 YTL, Hafız Osman “Hilye-i Şerife” 115,000 YTL, Kazasker Mustafa İzzet 70,000 YTL, Yıldız Porselen Vazo 70,000 YTL, Hoca Ali Rıza 90,000 YTL, Hoca Ali Rıza Suluboya 55,000 YTL, Kanuni Secere 30,000 YTL, Felix Ziem “İstanbul” 62,000 YTL, Franz Leo Rubens “Rakkase” 60,000 YTL, Hamit Görele 62,000 YTL, Fikret Mualla 77,000 YTL ve daha birçok birbirinden değerli eser yeni sahipleriyle buluştu.

Online katalog >>


245. Müzayede
Müzelik tablolar ve eşsiz Osmanlı eserleri
18 Şubat 2007 – Swissotel

Muhteşem eserler yeni sahipleriyle buluştu..
Tombak Şamdanlar 550,000 YTL
(Türkiye’de bugüne kadar satılan en değerli antika eser rekoru)

Antik A.Ş. müzayede evinin 245. müzayedesine katılan yaklaşık 600 koleksiyoncu ve sanat meraklısı muhteşem bir müzayedeye tanıklık ettiler. Birbirinden değerli ve nadir bulunan eserlerden oluşan müzayedede Türk sanat piyasası için çok olumlu gelişmeler yaşandı. Çift Tombak Havan Şamdan 550,000 YTL’ ye satılarak Türkiye müzayedelerinde bugüne kadar satılmış en değerli antika eser rekorunu kırdı.

İsmi açıklanmayan bir koleksiyoncunun satın aldığı şamdanlar bugüne kadar görülmemiş ebatları ve mükemmel kondisyonları ile müzayedenin en çok ilgi toplayan eserleriydi. Ünlü Türk ressamlarının tabloları ve Osmanlı eserleri satılırken salonda heyecan verici bir anlar yaşandı..

Birçok eserin rekor fiyata satıldığı müzayede satılan 300’e yakın eser arasında açılış değerlerinin çok üzerine çıkan şaheserlerden bazıları>>


Müzayede hakkında detaylı bilgi >>

Online katalog >>

242. Müzayede
12.11.2006 – Swissotel – İstanbul

İBRAHİM ÇALLI’NIN “ADADA GEZİNTİ” TABLOSUNA REKOR FİYAT 400,000 YTL

İstanbul- Antik A.Ş.’nin Swissotel’de düzenlediği müzayedede, İbrahim Çallı’nın 115 x 80 cm ebatlarında, tuval üzerine yağlıboya tablosu 400,000 YTL’ye satılarak müzayedenin en yüksek değere ulaşan eser oldu. İşadamı Can Has’ın kararlı bayrak kaldırışlarından sonra satın aldığı tablo bugüne kadar müzayedelerde satılmış en yüksek değerli İbrahim Çallı tablosu rekorunu kırdı.

Salonu dolduran yaklaşık 500 kişilik antika meraklısı ve sanatseverin katılımı ile gerçekleşen müzayedede 400 eser satışa sunuldu. Müzayedenin hareketli geçmesinin sanat piyasasına çok olumlu yansıması bekleniyor. Alışılmışın aksine yeni alıcılarında katılımı ile hareketli geçen müzayede en çok ilgi toplayan eserler arasında tablolar, tophaneler, porselenler ve Osmanlı eserleri bulunuyor. Müzayedeyi yöneten Antik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Artam ulaşılan fiyatlardan ve eserlere olan yoğun ilgiden memnun olduğunu belirtiyor ve ekliyor “Sıra dışı sanat eseri her zaman sıra dışı fiyatlara satılır” %90’nın üstünde bir satış gerçekleşen müzayedede en yüksek değerlere ulaşan eserlerden bazıları şöyle:

Orhan Peker "Atbaşı" Kâğıt Ü.Pastel

70,000 YTL

Çift Varaklı Mermer Tablalı Tırnak.

90,000 YTL

Pontus Ahşap Vitrin. 16– 17.yy

70,000 YTL

Henri Adrienne Tanoux "Harem Güzeli" tuval üzerine yağlıboya

71,000 YTL

Cevat Dereli "Mine ve İstanbul Balıkçıları”

105,000 YTL


Yazının tamamı>>

Online katalog>>


Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma KanunuVİP ANTİK tarafından satışa sunulan İngiliz Mobilyalarını izlemek için tıklayın

VİP ANTİK’te
DEKORATİF OBJE ŞENLİĞİ...
Ayrıntılı bilgi için tıklayın

(c) 2001-2015 Antik A.S.